O nás

Projekt

Vítejte na naší šachové stránce. Pokud Vás zajímá co nás vedlo k jejímu vytvoření, můžete směle pokračovat ve čtení. Milujeme šachy. Tato hra je úžasná mimo jiné v tom, že se každý může poměrně rychle naučit pravidla a základní principy hry. Velmi brzy pak může začít hrát se svými přáteli a později, jak se hráč zlepšuje, začíná vidět a vnímat další aspekty a rozmanitost hry. Na šachách je nejlepší, že je může hrát prakticky každý bez ohledu na své fyzické možnosti (či omezení) - a to je pro nás velmi podstatné.

Když jsme se shodli, že by bylo hezké udělat vlastní šachový web, začali jsme od nuly s jasnou vizí toho co šachisté chtějí (místo, kde se dá snadno hrát) a potřebují (jednoduché a přehledné prostředí, bez potřeby instalovat nějaký další software). K dosažení tohoto cíle jsme během vývoje několikrát měnili řešení a technologie tak, aby odpovídaly současným trendům.

Před Vámi je výsledek našeho snažení - šachový web, který jsme vytvořili společně s naším přítelem Ngocem. Místo, které má sloužit Vám, širokému šachovému publiku, a kde se snad bude příjemně hrát.

Kromě výše zmíněného jsme se rozhodli podporovat lidi s postižením, abychom mohli alespoň něco vrátit zpět komunitě, která nám v minulosti hodně pomohla. Reklama na webu (kterou se snažíme zobrazovat v rozumné míře, tak aby nerušila hráče) nám nejen pomáhá pokrýt náklady na další vývoj, ale také by měla umožnit podporu pro různé šachové akce, zejména zdravotně postižených.

Tým

Jan (claymes)

Administrátor

Mou vášní se šachy staly, když mi bylo okolo 20 let. Zhruba před 10 lety jsme s mým nejlepším kamarádem Jirkou (jirja) dostali nápad udělat šachový server, kde by některé věci byly udělány jinak, než bylo v té době zvykem. Největší důraz jsme při návrhu kladli na přístupnost. V šachách vidíme velkou šanci pro lidi s tělesným postižením - díky nim mohou tito lidé komunikovat, přátelit se a dokonce soutěžit s takzvanými "normálními" lidmi. Proto jsme vytvořili tento web a doufáme, že se Vám bude líbit.

Jirka (jirja)

Administrátor

Mám rád logické hry a řešení hádanek. Šachy hraji zhruba od sedmnácti let. Když jsem začal studovat informatiku na MFF UK, na šachy skoro nezbýval čas ani energie. Nikdy jsem ale nechtěl šachů zcela zanechat a když můj kamarád Honza (Claymes) zhruba před 10 lety přišel s nápadem na šachový server, myšlenka se nám zalíbila a šli jsme do toho.

Ngoc (ngocdaothanh)

Programátor

Šachy hraji pouze příležitostně. Jako softwarový inženýr dávám přednost psaní programů, které hrají šachy, než bych je hrál sám.

Zvláštní poděkování